מצבר לרכב – קצת מידע על מצברים לרכבים

מצבר לרכב – איך זה עובד ?

החיבור בין החומרים הכימיים שנמצאים בתוך מצבר לרכב לבין הלוחות שבתוכו גורמים לאפקט חשמלי. הטענה ופריקה של מצבר לרכב תלויה בחומרים הללו וכאשר אנו שוכחים למשל לכבות את אורות הרכב למשך שעות ארוכות נשחקים הלוחות ועליהם החומרים הכימיים, מה שמביא בסופו של דבר לפריקתו הסופית של המצבר ולכך שהוא אינו יכול להיטען או לתפקד שוב.

מצבר לרכב, לאופנוע ואפילו לאופנוע ים או קלנועית לקשישים פועל בדיוק לאותה המטרה והיא לשמש בתור סוללה גדולה המאפשרת את הנעתו של הרכב והישארותו מונע במהלך הנסיעה.

ישנם סוגים שונים של מצברים, מצבר לרכב מסוג מאזדה לא בהכרח יתאים לרכב מסוג פיג'ו. מכיוון שלכל רכב נפח מנוע שונה וגודל שונה יש להתאים את סוג המצבר אל סוג הרכב הספציפי. מי שאמור לסייע לכם בעניין הזה של התאמת המצבר לרכב הוא החשמלאי במוסך או איש השירות בחנות המצברים אליה פניתם. באתרים השונים תוכלו למצוא גם טבלת התאמה של מצבר לרכב מול דגם שלכם.

מצבר לרכב כחול לבן

חברת המצברים המוכרת והגדולה בישראל היא שנפ. מצבר לרכב שנפ הוא מותג של ממש כבר משנת 1951, השנה בה הוקמה החברה. גאוותה של החברה היא בשירות הציבורי ובכך שמצבר לרכב שנפ מורכב בצי הרכב של גופים ציבוריים רבים בישראל, כמו הצבא למשל. אך שנפ אינה מסתפקת בשוק הישראלי המקומי ומייצאת את המצבר לרכב שנפ גם מעבר לים. החברה חרטה על דיגלה את הדאגה לאיכות הסביבה ומקפידה על כך בשלבי הייצור של כל מצבר לרכב שעוזב את מפעלה. מי שיבקש לרכוש מצבר לרכב שנפ יוכל לעשות זאת גם באופן ישיר מסניפי החברה עצמה.